Najczęściej zadawane pytania

1

Ile mniej więcej kosztuje przeprowadzka?

Rzetelna wycena każdej przeprowadzki jest możliwa jedynie po szczegółowym opisie ilości rzeczy do przewiezienia, telefonicznie lub wypełniając formularz darmowej wyceny na naszej stronie. Jeśli jednak koniecznie chcesz wiedzieć, ile taka przeprowadzka kosztuje, poniżej przedstawiamy Ci różne warianty. Pamiętaj jednak, że Twoja przeprowadzka może mieć całkiem inną cenę – nie wszyscy Klienci mają tyle samo rzeczy w 1 bedroom flat czy też 4 bedroom house – to sprawa indywidualna.

- Przeprowadzka kompleksowa 1 bedroom flat z Londynu do warszawy to koszt około 1300 – 1500 GBP

- Przeprowadzka 1 bedroom flat z załadunkiem i rozładunkiem to koszt około 850 – 1000 GBP

- Przeprowadzka kompleksowa dużego domu często rozkładana jest na kilka dni: pakowanie mebli i rozkręcanie mebli, pakowanie zawartości mieszkania w kartony. Do tego, jeśli Klient posiada znaczną ilość luster, cennych obrazów, marmurów, rzeźb czy też sprzęty typu pianino, fortepian, ciężkie sejfy musi poinformować o tym firmę – wówczas może być potrzebne większe auto i koszty mogą wzrosnąć. Przeprowadzka kompleksowa 4 bedroom house na trasie Londyn – Warszawa to koszt rzędu 6000 – 7000GBP.

- Jeśli przeprowadzasz swój apartament na trasie Szwajcaria – Polska musisz liczyć się z kosztami w wysokości 3500 – 4500 GBP.

2

Co jest brane pod uwagę przy wycenie przeprowadzki?

Przy wycenie przeprowadzki pod uwagę bierzemy: ilość i gabaryty mienia, rodzaj usługi (pakowanie mieszkania, demontaż, montaż mebli, zabezpieczanie mebli oraz podłóg, schodów, balustrad), podjazdy dla auta, piętra, czy jest winda, odległość od miejsca parkingowego, trasę przeprowadzki.

3

Z jakim wyprzedzeniem muszę zaplanować przeprowadzkę?

Im wcześniej tym lepiej. Zamówienia realizujemy w zależności od naszej dostępności. Najlepiej rozpocząć przygotowania na około 3 – 4 tygodnie przed planowaną datą, ale w większości przypadków nie wygląda to w ten sposób. Dlatego nasza firma jest elastyczna i przyjmie każde zlecenie możliwe do zrealizowania. Pamiętaj, że jeżeli wcześniej zaplanujesz i zamówisz termin będzie znacznie więcej dostępnych dat, które są dla Ciebie najbardziej odpowiednie.

4

Na jakim obszarze realizują Państwo swoje usługi?

Nasza główna siedziba firmy mieści się w Londynie. W Polsce posiadamy dwa oddziały. Jeden z nich mieści się w Grodzisku Wielkopolskim a drugi w Warszawie. Magazyny posiadamy w Londynie oraz Grodzisku Wielkopolskim. Nasze usługi świadczymy na terenie całej Polski, Anglii oraz Europy.

5

W jaki sposób można zapłacić za przeprowadzkę i czy wymagana jest zaliczka?

Zaliczkę pobieramy podczas podpisywania umowy na przeprowadzkę w wysokości 30%, resztę kwoty należny wpłacić 24 godziny przed rozładunkiem na konto firmy.

6

W jaki sposób można złożyć zamówienie?

Zamówienie usługi przeprowadzki można zrobić telefonicznie, mailowo lub wypełniając formularz na naszej stronie k1przeprowadzkimiedzynarodowe.pl

7

Czy dostanę kartony i inne materiały do spakowania się?

Posiadamy bardzo wysokiej jakości materiały pakunkowe. Jeśli klient decyduje się na bardziej ekonomiczny wariant, polegający na częściowym samodzielnym spakowaniu się, oczywiście dostarczamy wszelkich materiałów potrzebnych do spakowania różnego rodzaju mienia. Dowozimy je do klienta z odpowiednim wyprzedzeniem. Odbieramy również wszystkie zużyte materiały do utylizacji, jeśli klient sobie tego życzy.

8

Kiedy i jak otrzymuje się wycenę przeprowadzki?

Każdą wycenę wysyłamy klientowi droga  mailową, do dwóch godzin po zakończeniu rozmowy telefonicznej lub następnego dnia.

9

Ile czasu trwa realizacja przeprowadzki?

Czas realizacji jest uzależniony od tego jak duża jest Twoja przeprowadzka. Jeśli Twoja przeprowadzka wymaga dużego nakładu pracy przy pakowaniu Twojego mienia, demontażu mebli, zabezpieczaniu ich i załadunku same te czynności mogą zając kilka dni. Do tego musisz dodać trasę jaką musi pokonać auto oraz czas na rozładunek i montaż Twoich mebli. Jeśli Twoja przeprowadzka jest mała i nie wymaga dużo pracy wówczas nie musisz rezerwować dla niej tak dużo czasu jak dla przeprowadzenia 3 – piętrowego domu.

10

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Nasz Klient otrzymuje od nas harmonogram, który pozwoli mu na zaplanowanie całego procesu przeprowadzki. W nim także znajdzie wskazówki, kiedy wykonać poszczególne czynności.

11

Skąd mam wiedzieć jak się spakować i zabezpieczyć swoje rzeczy?

Do harmonogramu, o którym wspomnieliśmy wyżej nasi Klienci otrzymują także komplet instrukcji pakowania swojego mienia, dzięki którym może profesjonalnie zabezpieczyć i spakować swoje rzeczy. (Pliki do pobrania)

12

Czy istnieje możliwość dojechania z Państwem do miejsca docelowego przeprowadzki?

Jeśli chodzi o możliwość dojechania z nami z jednej lokalizacji do drugiej, to często zdarza się to przy przeprowadzkach lokalnych, gdzie podróż nie jest długa. Natomiast nie zabieramy Klientów ani ich zwierząt jadąc w dłuższą trasę. Podróż samochodem ciężarowym bywa męcząca oraz trwa dłużej niż jazda autem osobowym, dlatego też radzimy wybrać się w podróż własnym autem bądź samolotem.

13

Czy istnieje możliwość przeprowadzki w niedziele i święta?

Jak najbardziej taka możliwość istnieje. Nie każdy może sobie pozwolić na przeprowadzenie się w ciągu tygodnia, ponieważ może to kolidować z jego pracą i innymi obowiązkami. Potrzeby Klientów sprawiają, że to my dostosowujemy się do nich.

14

Ilu pracowników przyjedzie do mnie na przeprowadzkę?

W przypadku małych przeprowadzek od 1 do 3 osób, w przypadku przeprowadzek kompleksowych od 3 do 6. Przy przeprowadzkach firm lub sklepów liczba pracowników wynosi powyżej 6 osób. Dlatego tak ważne jest abyś określił na początku listę rzeczy abyśmy dobrali dla Ciebie odpowiednią liczbę osób, aby wszystkie rzeczy załadować bezpiecznie.

15

Co muszę zrobić, aby zorganizować przeprowadzkę międzynarodową?

Najlepiej przygotować listę rzeczy do przetransportowania. Dobrze jest wymierzyć meble, oszacować ilość kartonów, do których zapakowane zostaną drobne przedmioty, a także określić, które meble trzeba rozkręcić na czas przewozu. Dzięki temu przygotujemy plan transportu, który pozwoli nam określić jakie auto będzie potrzebne, a także ile czasu zajmie cała przeprowadzka z Polski za granicę. Pracownicy firmy K1 pomogą Państwu określić przybliżone warunki przebiegu transportu.

16

Czy przewożą Państwo rośliny?

Przewozimy kwiaty, ale nie ponosimy odpowiedzialności za bezpieczne przewiezienie roślin, ponieważ mogą cierpieć z powodu braku wody i światła, a także prawdopodobnych zmian temperatury w czasie transportu.

17

Czy przewożą Państwo zwierzęta?

Zwierzęta nie mogą być przewożone w ruchomej ciężarówce. Psy, koty czy kanarki zazwyczaj można przewozić samochodem osobowym. Wyjątkiem są krótkodystansowe przeprowadzki lokalne, na których zdarza nam się przewozić małe zwierzęta, ale tylko w obecności właścicieli.

18

Czy jest możliwość zmiany daty przeprowadzki?

Oczywiście możesz zmienić datę przeprowadzki. My również jesteśmy ludźmi i wiemy, że w życiu zdarzają się różne sytuacje. Skontaktuj się z nami jak najszybciej, aby zmienić datę przeprowadzki. Jeśli podany przez Ciebie termin nie będzie dostępny znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.

19

Czy wycena zobowiązuje mnie do współpracy z Państwem?

Absolutnie nie. Wycena jest darmowa i niezobowiązująca.

20

Czy oddając wam rzeczy na przechowanie do magazynu nie pomieszają się z rzeczami innych Klientów?

Gwarantujemy Ci, że Twoje rzeczy będą u nas bezpiecznie przechowywane i nie ma szans, aby pomylić je z rzeczami innych osób, gdyż są one umieszczane w specjalnych skrzyniach przeprowadzkowych i zamykane. Każda skrzynia zostaje odpowiednio oznakowana przez co nie ma możliwości pomyłki.

21

Co to jest przeprowadzka kompleksowa?

Przeprowadzka kompleksowa jest to usługa polegająca na spakowaniu, zabezpieczeniu całego dobytku Klienta. Nasza firma zapewnia Ci materiały pakunkowe: folie, taśmy, kartony, pracownicy pakują mienie w kartony, odpowiednio zabezpieczają drobne rzeczy, demontują meble, pakują je, ładują na auto, transportują do miejsca docelowego oraz rozładowują i montują meble. Do tego w miejscu załadunku i rozładunku zabezpieczymy Twoje podłogi, schody i balustrady.

22

Czy jeśli zabraknie mi kartonów wasi pracownicy mogą mi je dowieźć w dzień przeprowadzki?

Oczywiście, nasi pracownicy zawsze mają kartony na aucie, więc nie musisz się o to martwić. Chyba, że brakuje Ci dużo kartonów, wówczas powiadom nas o tym wcześniej – nie zostawiaj także pakowania na ostatnią chwilę. Jeśli już wiesz, że nie zdążysz się spakować sam zadzwoń do biura i poinformuj, przyślemy ekipę, która Ci pomoże.

GÓRA